Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 26.05.2013 r.
Dodane przez admin dnia Maj 25 2013 17:01:08

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 26.05.2013 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Trójcy Świętej oraz Dzień Matki. Wszystkim naszym kochanym Mamom składam najserdeczniejsze słowa wdzięczności, podziękę za opiekę pełną miłości oraz życzę Bożego błogosławieństwa oraz zdrowia i zapewniam o mojej stałej pamięci modlitewnej.

2. Dzisiaj zapraszamy na II Gawędę Poetycką o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa!

3. W najbliższy wtorek, tj. 28 maja, zapraszamy na koncert słowno muzyczny „Instrument nad Instrumentami” w wykonaniu młodzieży z Państwowe Szkoły Muzycznej I st. im. Marcina Kamińskiego w Sierpcu. Początek koncert ok 18.30. Serdecznie zapraszamy!

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 15.30.

5. W najbliższy czwartek, tj. 30 maja, przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w sanktuarium są o godz. 8.00, 11.00 z procesją do 4 ołtarzy oraz 16.00. Proszę o przygotowanie Ołtarza na procesję Bożego Ciała. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne wokół kościoła o godz. 17.30.

6. W najbliższą sobotę zapraszamy na Piknik Rodzinny, który przeniesiony został z niedzieli. Początek spotkania o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy!

7. W sobotę rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe na które serdecznie zapraszamy o godz. 16.30 (wyjątkowo) a o godz. 20.00 zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót Miesiąca.

8. W najbliższą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca wystawienia Najświętszego Sakramentu. Przeżywać będziemy również Dzień Dziękczynienia podczas którego zbierać będziemy ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Grupy Parafialne proszę o przeprowadzenie zbiórki.

9. Składam serdeczne podziękowanie całej społeczności Leonium za świętowanie Dnia Patrona, które odbyło się w miniona sobotę. Moje podziękowanie kieruję na ręce Ks. Radcy Józefa Ciupaka SAC za obecność i modlitwę wszystkim duchownym. Podziękowanie kieruję do Rajców Miejskich za obecność i wsparcie jakie okazują Leonium. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością p. Kazimierz Czermiński, p. Adam Malinowski, p. Zdzisław Dumowski, p. Jerzy Stachurski, p. Wojciech Jaworowski oraz p. Krzysztof Rudowski. Dziękuję dyrektorom szkół samorządowych oraz placówkom oświatowym za owocną współpracę oraz koleżeńską życzliwość.

10. W zakrystii do nabycia Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania!

Podziękowanie

Składam serdeczne podziękowanie dla Nowożeńców z wczorajszego ślubu Ewie Malinowskiej, Krzysztofowi Krzemińskiemu oraz Ich Rodzicom za udekorowanie kościoła. Bóg zapłać!

Zapowiedzi przedślubne:

1. Jakub Wojciechowski, kawaler z par. Gójsk
Lidia Chojnowska, panna z par. tutejszej, zapowiedź III.

2. Rafał Werner, kawaler z par. tutejszej
Anna Makowska, panna z par. farnej, zapowiedź II.

3. Kamil Adam Zdanowski, kawaler z par. NMP Matki Kościoła z Warszawy
Anna Wąsiewska, panna z par. tutejszej, zapowiedź I.

Rozszerzona zawartość newsa