Informacje parafialne - 02.06.2013 r.
Dodane przez admin dnia Czerwiec 01 2013 21:22:23
IX Niedziela Zwykła – 02.06.2013 r.

1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu. Przeżywamy Dzień Dziękczynienia podczas którego zbieramy ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Grupy Parafialne proszę o przeprowadzenie zbiórki. Dzisiaj od 17.00 do 18.00 globalna adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy!!!

2. W tym tygodniu przeżywamy I Czwartek i I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w I Piątek od godz. 9.00.

3. W najbliższy piątek, tj. 7 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w którą zakończymy procesje eucharystyczne, które są organizowane wokół naszego kościoła w oktawie Bożego Ciała.

4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w tygodniu o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 15.30.

5. Zarząd Osiedla nr 1 i parafia św. Benedykta zapraszają seniorów na piknik w dniu 22.06.2013 r.
od godz. 15:00 do zajazdu w Kisielewie. Zapewniamy dojazd, poczęstunek i oprawę muzyczną. Koszt 10 zł. od osoby. Zapisy prowadzimy w zakrystii po każdej mszy św. w dzisiejszą i następną niedzielę lub pod numerem telefonu 697 095 325. Ilość miejsc ograniczona.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy zapisy na wycieczkę dla dzieci do Kielc i okolic organizowaną przez parafię św. Benedykta i Zarząd Osiedla nr 1, która odbędzie się w dniach 01- 04 lipca br. W programie między innymi: Jaskinia Raj, zamek w Chęcinach, Centrum Geoedukacji w Kielcach, zwiedzanie Kielc i Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Odpłatność od uczestnika 100 zł.

7. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na ogrzewanie naszego kościoła. Grupy Parafialne proszę o przeprowadzenie zbiórki.

8. W niedzielę, 16 czerwca, wystąpi w naszym sanktuarium młoda, utalentowana wokalistka Natalia Kowalska z Warszawy. Początek koncertu o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!

9. W zakrystii do nabycia Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania!

Podziękowania:

Składam serdeczne podziękowanie dla Nowożeńców z wczorajszych ślubów: Annie Gostomskiej i
Mariuszowi Brodzińskiemu; Dorocie Wiśniewskiej i Łukaszowi Kundera oraz Ich Rodzicom za udekorowanie kościoła. Bóg zapłać!

Składam serdeczne podziękowanie na ręce p. Tomasza Kowalskiego, przewodniczącego Zarządu Osiedla Nr 1, wszystkim wspaniałym, zaangażowanym Parafianom w zorganizowanie V Festynu Rodzinnego. Dziękuję Stowarzyszeniu MAMA oraz wszystkim, którzy hojną ręką wsparli nasze rodzinne spotkanie w dniu wczorajszym. Niech Bóg obficie Wam błogosławi!

Zapowiedzi przedślubne:

1. Rafał Werner, kawaler z par. tutejszej
Anna Makowska, panna z par. farnej, zapowiedź III

2. Kamil Adam Zdanowski, kawaler z par. NMP Matki Kościoła z Warszawy
Anna Wąsiewska, panna z par. tutejszej, zapowiedź II.
Rozszerzona zawartość newsa