Informacje parafialne - 16.06.2013 r.
Dodane przez admin dnia Czerwiec 15 2013 17:06:13
XI Niedziela Zwykła – 16.06.2013 r.

1. Dzisiaj gościmy Sekretariat do spraw Misji z Ząbek, który wspiera i utrzymuje misjonarzy oraz misje prowadzone przez księży pallotynów na różnych kontynentach. Po Mszach św. będziemy mieli możliwość wsparcia Misji oraz pracujących Misjonarzy.

2. Dzisiaj wystąpi w naszym sanktuarium młoda, utalentowana wokalistka Natalia Kowalska z Warszawy. Początek koncertu o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!

3. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 870 zł na ogrzewanie naszego kościoła. Grupom Parafialnym składam serdeczne staropolskie Bóg zapłać.

4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w tygodniu o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 15.30.

5. Osoby, które zapisały się na piknik w dniu 22.06.2013 r. zbiórka przy kościele oraz Zakładzie Energetycznym o godz. 14.40.

6. Wykład p. prof. dr hab. K. Maison-Jabłońskiej z okazji Roku Wiary będzie w niedzielę 30 czerwca o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!

7. Razem z Diecezjalnym Caritasem chcemy zebrać odzież dla potrzebujących. Można przynosić rzeczy do zakrystii lub do kancelarii. Akcja polega na zebraniu jak największej ilości czystej, niepotrzebnej, zalegającej strychy i garderoby odzieży, mogą być kołdry, pierzyny, firany, zasłony, dywany, chodniki oraz powiązane parami buty. W niedzielę 30 czerwca w godz. 7.30 – 12.00 będzie stał samochód przy kościele do którego można przynosić w/w rzeczy.

8. W najbliższy piątek, tj. 21 czerwca, zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00, którą dla naszej wspólnoty parafialno-sanktuaryjnej odprawi Wyższy Przełożony Prowincjalny Ks. Józef Lasak SAC a po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej z Ks. Prowincjałem oraz towarzyszącymi osobami.

9. W najbliższą niedzielę, tj. 23 czerwca, zapraszamy na film Odważni - z okazji dnia Ojca. Film ukazuje wiele różnych dylematów współczesnych ojców. Bohaterowie filmu inspirują do zaangażowania w ojcostwo. Stawiają też każdemu mężczyźnie jako ojcu wciąż aktualne pytanie: chcesz zadowolić się łatwizną czy zdobędziesz się na pójście drogą odwagi? Początek projekcji o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!

10. W zakrystii do nabycia Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania!

Zapowiedzi przedślubne:

1. Robert Okonkowski, kawaler z parafii tutejszej,
Natalia Katarzyna Rochnowska, panna z par. w Gójsku, zapowiedź II

2. Daniel Dobies, kawaler z parafii tutejszej,
Elżbieta Marcinkowska, panna z parafii w Borkowie, zapowiedź I

3. Dariusz Penszyński, kawaler z parafii tutejszej,
Monika Chrzanowski, panna z parafii w Borkowie, zapowiedź I
Rozszerzona zawartość newsa