Informacje parafialne - 08.09.2013 r.
Dodane przez admin dnia Wrzesień 14 2013 21:23:13
XXIII niedziela zwykła – 08.09.2013 r.

1. Dzisiaj w naszym sanktuarium doroczna pielgrzymka Maszynistów i Kolejarzy na którą zapowiedział swój przyjazd Pan Prezydent Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce Leszek Miętek. Na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji Maszynistów, Kolejarzy oraz ich Rodzin.

2. Dzisiaj suma pontyfikalna w Skępem o godz. 11.30 pod przewodnictwem JE
o. arbpa Piotra Malczuka OFM – ordynariusza diecezji kijowsko-żytomierskiej.

3. W najbliższy czwartek, tj. 12 września, spotkanie Rady Parafialnej o godz. 19.30 na które serdecznie zapraszamy!

4. W najbliższy piątek, tj. 13 września, po Mszy św. wieczornej ok godz. 19.00 zbiórka ministrantów. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

5. W najbliższą sobotę (14.09) grupa Legionu Maryi z naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca, szczegółowe informacje w zakrystii. Zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na ogrzewanie naszego kościoła. Grupy parafialne proszę o przeprowadzenie zbiórki.

7. Dzieci, które budowały w ubiegłym roku szkolnym i katechetycznym makietę kościoła prosimy
o przynoszenie gotowych projektów do zakrystii do końca września. Losowanie nagród w drugą niedzielę października, tj. 8 października na Mszy św. o godz. 10.00.

8. W ostatnią niedzielę września br., tj. 29 września młodzież z Zespołu Szkół Samorządowych z Rościszewa oraz z Leonium wystawi w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu Gawędę Poetycką, która była w naszym sanktuarium w ostatnią niedzielę maja. Początek spotkania o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!

9. W ostatnią niedzielę czerwca, tj. 30 czerwca, zbieraliśmy odzież w celu pozyskania środków na Hospicjum Stacjonarne w Pułtusku i Płocku. Zebraliśmy 854 kg. Caritas Diecezji Płockiej składa serdeczne podziękowanie Wspólnocie Parafialnej i Sanktuaryjnej za udział w zbiórce odzieży.

10. W zakrystii do nabycia Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy!

Podziękowanie:

Składamy serdeczne podziękowanie Nowożeńcom: Joannie Kąkol i Łukaszowi Dutkiewiczowi oraz Ich Rodzicom za udekorowanie kościoła. Bóg zapłać!


Zapowiedzi przedślubne:

1. Jakub Chyba, kawaler, par. św. Benedykta w Płocku,
Sylwia M. Laskowska, panna, par. tutejsza, zapowiedź III,

2. Mikołaj Doskocz, kawaler z par. Mircze,
Nina Chrzanowska, panna z par. tutejszej, zapowiedź II.
Rozszerzona zawartość newsa