Informacje parafialne - 29.09.2013r.
Dodane przez admin dnia Wrzesień 28 2013 15:02:09

XXVI niedziela zwykła – 29.09.2013 r.1. W każdą niedzielę zapraszamy na godz. 15:00 na Modlitewne Pogotowie Duchowe w naszym Sanktuarium. Jest coraz więcej osób, może czas abyś i Ty dołączył.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy nabożeństwa październikowe. Różaniec święty w naszej parafii od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w sobotę o godz. 20:30, natomiast w niedzielę o godz. 15:30.

3. W tym tygodniu przeżywamy I Czwartek, I Piątek oraz I Sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w I Piątek od godz. 8.00 a w sobotę nabożeństwo I Sobót miesiąca o godz. 20.00.

4. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Spotkanie Lektorów naszej parafii w czwartek o godz. 18.45. Serdecznie zapraszamy.

6. Od 1 października zapraszamy dzieci na nabożeństwa różańcowe w każdy poniedziałek, środę i piątek o godz. 16:30. 13 października tego roku przypada 96 rocznica objawień fatimskich. Tego dnia Papież Franciszek powierzy świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Razem z dziećmi chcemy dołączyć do tej wielkiej modlitwy Papieża. Będziemy modlili się w intencjach Ojca Świętego, za świat - o pokój, wiarę i miłość wśród ludzi. Dla dzieci mamy przygotowane materiały na październik: duży obraz MB Fatimskiej z Niepokalanym Sercem; a także 30 obrazków - naklejek. Ruszamy już w najbliższą środę 0 16:30.

7. Od października ruszają także nabożeństwa pierwszopiątkowe dla dzieci z naszej parafii. Od 16:00 będzie okazja do spowiedzi. Natomiast o 16:30 nabożeństwo do Serca Jezusa. Po nim zapraszamy na Mszę Św. o godz. 17:00, żeby móc przyjąć Pana Jezusa do swojego serca. Gorąca prośba do rodziców o przywiezienie dzieci na pierwsze piątki miesiąca i na nabożeństwa różańcowe.

8. Ks. Marcin zaprasza wszystkie dzieci, które chcą śpiewać w scholi dziecięcej na spotkanie w sobotę na godz. 12.00.

9. Zapraszamy wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów na październikowy dzień skupienia. Początek w sobotę o godz. 10:00. W planie: Msza Św., konferencja oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

10. Dzieci, które budowały w ubiegłym roku szkolnym i katechetycznym makietę kościoła prosimy o przynoszenie gotowych projektów do zakrystii do końca września. Losowanie nagród w drugą niedzielę października, tj. 13 października na Mszy św. o godz. 10.00.

11. Dzisiaj młodzież z Zespołu Szkół Samorządowych z Rościszewa oraz z Leonium wystawi w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu Gawędę Poetycką, która była w naszym sanktuarium w ostatnią niedzielę maja. Początek spotkania o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!

12. W zakrystii do nabycia Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy!

Podziękowanie:

Składamy serdeczne podziękowanie Nowożeńcom: Katarzynie i Bartoszowi Rutkowskim oraz Sylwii i Jakubowi Chyba oraz Ich Rodzicom za udekorowanie kościoła. Bóg zapłać!

Rozszerzona zawartość newsa