ZAPROSZENIE BISKUPA PIOTRA LIBERY NA ZAKOŃCZENIE ROKU WIARY W DIECEZJI PŁOCKIEJ
Dodane przez admin dnia Listopad 10 2013 07:26:58
ZAPROSZENIE BISKUPA PIOTRA LIBERY NA ZAKOŃCZENIE ROKU WIARY
W DIECEZJI PŁOCKIEJ


Czcigodni i Drodzy Księża,
Drogie Siostry Zakonne,
Umiłowani Diecezjanie,

Dobiega końca ogłoszony przez papieża Benedykta XVI i owocnie kontynuowany przez papieża Franciszka Rok Wiary. W naszej diecezji zamknięcie tego szczególnego okresu będzie miało miejsce w niedzielę Chrystusa Króla, 24 listopada, w Sanktuarium Diecezjalnym św. Antoniego z Padwy w Ratowie.
Uroczysta Msza św. dziękczynna połączona z wprowadzeniem relikwii tego Świętego rozpocznie się o godz. 15.00. Poprzedzona będzie półgodzinnym czuwaniem modlitewnym.
Zapraszam do udziału w tym ważnym eklezjalnym wydarzeniu księży, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich. Liczę na obecność kanoników obu kapituł, księży dziekanów z delegacjami z dekanatów. Do wspólnego dziękczynienia za Rok Wiary zapraszam także księży pracujących w instytucjach diecezjalnych, księży profesorów i kleryków Seminarium, księży seniorów oraz liderów ruchów i stowarzyszeń naszej diecezji.
Gorąco zachęcam również, by w każdej parafii diecezji złożyć dziękczynienie Bogu za Rok Wiary i otrzymane w nim łaski. Proszę, by we wszystkich wspólnotach parafialnych w niedzielę 24 listopada, na każdej Mszy św., odnowiono przyrzeczenia chrzcielne i odśpiewano „Te Deum”.
Zapewniam o modlitwie w waszych intencjach i z serca błogosławię.
Płock, dnia 7 listopada 2013 r.


Wasz biskup Piotr


ZARZĄDZENIE: Słowo Biskupa Płockiego proszę odczytać podczas każdej Mszy św. w niedzielę 10 listopada br., w ramach ogłoszeń parafialnych.
Płock, dnia 7 listopada 2013 r.

Ks. Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny
Rozszerzona zawartość newsa